Tarla Sulama Amaçlı Güneş Enerji Sistemleri
Tarla Sulama Amaçlı Güneş Enerji Sistemleri

Tarla Sulama Amaçlı Güneş Enerji Sistemleri

Tarlanızı sulamakta zorluk mu yaşıyorsunuz? Yüksek faturalar yüzünden ürününüzden artık kâr edemiyor musunuz? Hiç dert etmeyin Tesla Ges Enerji'ye gelin tarlanıza uygun güneş enerji panelleri kurulumu yapalım tüm sorunlarınızı beraber çözelim. Peki Güneş Enerjili Sulama Sistemi nedir? Güneş enerjili sulama sistemleri, yenilenebilir enerji kaynakları ndan biri olan güneş enerjisi elektrik üretim sistemleri Güneş paneli ile üretilen elektrikle sulama pompalarını çalıştırmayı ve bu sayede tarımsal amaçlı sulama yapılmasını ifade eder. Son zamanlarda artan mazot maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle tarla sulama amaçlı güneş enerjisi panelleri kullanılmaktadır. 

Güneş Enerjili Sulama Sistemi, dalgıç pompaları ve diğer motor pompaları solar enerji panelleri ile üretilen elektrik ile çalıştırmaktır. Güneş enerjisi sulama sistemleri ile bir pompa verimi jeneratör kullanmak veya şebeke elektriği kullanmak gibi pompa aynı verimle çalışmaktadır. Dolayısı ile güneş enerjisi sulama sistemleri kurulumu yapıldığında en az 25 yıl güneş paneli ile üretilen elektrikle pompa çalışır ve tarla sulama amacına hizmet eder.

Güneş enerjili sulama sistemleri fiyatları nedir? Solar sulama hesaplama Pahalı bir yatırım mıdır? Güneş enerjili tarımsal sulama sistemleri uzun vadeli bir yatırımdır ve pahalı değildir. Jeneratör benzin fiyatı ve jeneratör mazot fiyatı maliyeti düşünüldüğünde sulama pompası elektrik faturası düşünüldüğünde yatırım maliyetini 5 yılda amorti eder. 

TESLAGES TARLA SULAMA GÜNEŞ ENERJİ PANELİ AVANTAJLARI

Teslages Güneş enerjili sulama sisteminin Sadece Kurulum Maliyeti vardır. Extra bir bakım maliyeti yoktur. Mazot maliyeti ve Elektrik faturası gibi sürekli sürekli maliyet çıkarmaz.

- Güneş Paneli Su pompası sistemi Doğru ürünler ile iyi bir sistem kurmanız durumunda min. 25 Yıl Ekonomik Ömre Sahiptir.
- Türkiye iklimi ve enerji maliyetleri dikkate alındığında güneş enerjisi elektrik üretim yatırım maliyetini 4,5 - 5 yılda çıkarmaktadır. Sistem maliyetini 5 yılda amorti eder.
- Güneş enerjisi paneli sulama sistemini Sulama Dönemleri olan Nisan - Eylül Ayları arasında her gün kullanabilirsiniz. Sistemlerimiz, bulutlu havalarda dahi çalışmaktadır.
- Güneş paneli sulama sistemleri Türkiye Coğrafi şartları düşünüldüğünde Günlük Kesintisiz olarak 9 saat kullanabilirsiniz.
- Mevcutta bir pompanız var ise başka bir işleme/maliyete gerek olmaksızın güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülebilir.
- Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulumunda kullanılan Güneş Panelleri için 10 Yıl Verimlilik Garantisi Veriyoruz. Ayrıca Kurulumunu yaptığımız sistemler için 2 YIL Servis Garantisi Sunuyoruz.
- Sürekli artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları göz önüne alındığında neden daha fazla para harcayasınız