Ev Tipi Güneş Enerji Sistemleri
Ev Tipi Güneş Enerji Sistemleri

Ev Tipi Güneş Enerji Sistemleri

Ev Tipi Güneş Enerji Sistemleri On grid yani şebekeye bağlı güneş enerjisi sistemleri içeridinde yer alır. Bu sistem en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bu modelde sistemi oluşturan ana bileşenler; güneş paneli, on grid inverter, taşıyıcı sistem, pano ve sistem sarf malzemeleridir. Bu sistemler şebekeyle entegreli olarak çalıştığı için sistemde herhangi bir depolama yapmaya gerek olmamakla birlikte talep edilmesi durumunda isteğe bağlı olarak depolama da eklenebilir. On grid sistemler de elektriğin üretildiği noktada tüketildiği ve üretilen fazla elektriğinde şebekeye verilmesi prensibiyle çalışan modellerdir. Bu sistemler çoğunlukla evlerde, ticari çatılarda ve fabrikalarda tercih edilmektedir. Üretilen enerjinin aynı noktada tüketilmesi ve fazlasının şebekeye satılması diğer bir deyişle mahsuplaşma yöntemi hem elektrik faturasının sıfırlanmasına hem de kazanç elde edilmesini sağlamaktadır.

Ev Tipi Güneş Enerji Sistemlerimde çatıda yer alan güneş panelleri sayesinde gündüz üretilen enerji tüketilir, gecede güneş olmadı zamanlarda şebeke desteği sayesinde elektrik ihtiyacı karşılanmış olur. Ay sonunda çift yönlü sayaç sayesinde alış ve veriş verileri dağıtım şirketi tarafından kontrol edilir, aylık mahsuplaşma esasına göre ya şebekeden çekilen elektrik kadar elektrik faturası gelir ya da tüketilenden fazla şebekeye veriş oldu ise bu da kazanç olarak gelir sağlanmış olur.

Siz de evinizde güneş sistemi paneli kurup hem ekonomiden kazanç sağlamak hem de çevreyi korumak istiyorsanız TeslaGes Enerji Sistemleriyle iletişime geçebilirsiniz